Askeri antropolog ve girişimci Dr. Ece Aynur Onur, Burdur’da 4 yıldır susuz tarım projesi yürüttüğünü ve kuraklık tehdidinin tehlikeli boyutlara ulaştığını belirtti. Mermer ocaklarının denetimsiz su kullanması, kaçak sondajların önüne geçilememesi ve tarımda yanlış sulama gibi nedenlerle kentte susuzluk sorunu yaşandığını ifade eden Dr. Onur, temmuz ve ağustos aylarında daha zor günlerin beklendiğini söyledi. Dr. Onur, susuz tarımın kentin susuzluk ve kuraklık sorununa çözüm olabileceğini vurguladı.